ZIELONA GÓRA:

Strefa chilloutu, plac zabaw, własna kuchnia i sala gimnastyczna. Jak powstaje szkoła przy ul. Energetyków?

1 września przyszłego roku wybrzmi pierwszy dzwonek w Zespole Edukacyjnym nr 10, czyli obiekcie, który powstaje przy ul. Energetyków. Inwestycja warta 27 mln zł przebiega zgodnie z harmonogramem.

Placówka ma odciążyć Szkołę Podstawową nr 11 na os. Zastalowskim. Nabór do nowej szkoły rozpocznie się wiosną. To duża placówka oświatowa, w której znajdzie się sześć oddziałów przedszkolnych, a także uczyć się będą w niej uczniowie podstawówki. Przy okazji obiektu dydaktycznego pojawiają się pytania o miejsca, w których będą realizowane zajęcia z wychowania fizycznego.

Boisko przy tej szkole już jest. Ono należy do KTBS-u. W przyszłym roku mamy zaplanowaną budowę sali gimnastycznej. Koncepcja jest już gotowa. Sala będzie integralną częścią obu budynków. Wejście na salę będzie możliwe z budynku dla dzieci młodszych, czyli przedszkola i klas 1-3. Drugi budynek jest dedykowany starszym dzieciom, klasom 4-8.<span class="su-quote-cite">Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry</span>

Sala gimnastyczna ma być gotowa we wrześniu 2020 roku. Z pierwszym dzwonkiem przyszłego roku szkolnego gotowe będą natomiast tzw. strefy chilloutu. Te będą dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci uczęszczających do przedszkola, jak i młodzieży szkolnej. Będą to miejsca zarówno w środku obiektu, jak i na zewnątrz, na terenie szkoły.

Przygotowujemy już przetarg na wyposażenie tej szkoły. Ktoś mógłby powiedzieć: dlaczego już teraz? Ja jednak wiem, że wyposażenie, począwszy od ławki, aż po sprzęt specjalistyczny, trzeba zrobić już na wiosnę, bo inaczej nie zdążymy do września. Proszę też pamiętać, że szkoła będzie miała własną kuchnię i dużą stołówkę.<span class="su-quote-cite">Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry</span>

Dojście do stołówki, podobnie, jak w przyszłości do sali gimnastycznej będzie możliwe z dwóch części budynku. Więcej o tej inwestycji, jak również o problemie naboru tzw. „podwójnych roczników” w całej audycji Prezydent na 96 FM, która do obejrzenia na portalu wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00