ZIELONA GÓRA:

Stop stereotypowej bibliotece!

Oto ono! Najważniejsze święto wszystkich bibliotekarzy – Tydzień Bibliotek. Podczas niego pracownicy placówek nie będą odpoczywać, a zadbają o mieszkańców miasta. Zorganizują m.in. kiermasz książek, spektakle, czy biegi z literaturą.

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczął się 5 maja i trwać będzie do 15 maja. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida przygotowała serię wydarzeń. W tym roku temat wydarzenia to – Biblioteka inspiruje. O tym, czy tak jest rzeczywiście mówił dyrektor placówki Andrzej Buck.

Inspirować do aktywności mogą na pewno wszyscy, którzy biegają z książką. Biegacze mogą wziąć udział w akcji Rozbiegani! Rozczytani! Odbędzie się ona w sobotę 7 maja.

Magda Bugaj

Kolejną atrakcją dla zaciętych sportowcówbędzie Odjazdowy Bibliotekarz, czyli rowerowy rajd dla wszystkich. Na start rowerzyści stawią się w niedzielę 8 maja.

Adam Rosa

Mniej sportowo, ale równie ciekawie, będzie podczas Dnia Amerykańskiego 11 maja. Wówczas do Zielonej Góry zbliży się Ambasada USA.

Agnieszka Ginko-Humphries

Odkrywać na nowo nie Amerykę, a Zieloną Górę będą wszyscy mieszkańcy podczas gry miejskiej . Będzie ona polegać na zapoznaniu się z zielonogórskimi filiami biblioteki. Wydarzenie odbędzie się w piątek 13 maja.

Maja Kimnes

A dzieci mogą skorzystać z oferty Pana Kleksa i poczytać bajki, skorzystać z warsztatów oraz wziąć udział w spektaklach. O tym Marzena Wańtuch kierownik oddziału dla dzieci WiMBP.

Marzena Wańtuch

Szczegółowy plan wydarzeń znajdziecie na stworzonym wydarzeniu pt. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek Zielona Góra.

 

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: