ZIELONA GÓRA:

Sposób na nudę w ferie? Kosmiczne zabawy w planetarium! [FERIE 2020]

Ferie zimowe w Lubuskiem są już na półmetku. Planetarium Wenus podsumowało pierwszy tydzień zajęć dla dzieci i młodzieży, zaprasza też na kolejne warsztaty.

Dla zafascynowanych kosmosem i eksperymentami naukowymi przygotowano cztery cykle zajęć. Dwa z nich – „Układ Słoneczny na trzepaku” i „Kosmiczna klasa mistrzów” już się odbyły. Uczestnicy zobaczyli na przykład, jak „gotować” kometę.

Staramy się pokazać młodym ludziom, że fizyka, astronomia, generalnie nauka, może być fascynująca. Próbujemy im pokazać, że to świetny sposób na rozwijanie się. Dzięki temu wszystkiemu, co robimy, czyli warsztatom i praktycznym, i teoretycznym, i z wykorzystaniem komputerów, próbujemy przybliżyć każdego, kto chciał, do kosmosu.Waldemar Grabowski, Planetarium Wenus

W drugim tygodniu ferii planetarium rozpocznie zajęcia we wtorek, 4 lutego. Tym razem podzieli je na bloki zatytułowane „Kosmiczne warsztaty ESA i NASA” oraz „LabPhone”.

Przygotowaliśmy warsztaty, które z jednej strony będziemy próbowali zrealizować w oparciu o materiały Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz amerykańskiej NASA. Młodzi będą więc w stanie zbudować sobie bioniczną rękę czy lądownik księżycowy. Będziemy próbowali zabezpieczyć przed spadkiem z 3 metrów naszego „jajkonautę”, czyli jajko, w taki sposób, aby przetrwał.Waldemar Grabowski

Prowadzący zajęcia pokażą też, że nasze smartfony mają w sobie narzędzia, które mogą przydać się do celów naukowych.

Kosmiczne warsztaty w Planetarium Wenus odbędą się między 4 a 7 lutego w godzinach 10:00-12:00 oraz 12:00-14:00. Szczegółowy program można znaleźć na stronie placówki.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Jerzy Jackowski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00