SPORT:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Sportowiec 20-lecia UZ: Kinga Miadzielec [WIDEO]

Wspólnie z koleżankami sięgała po medale Pucharu Świata, mistrzostw kraju, a także docierała do finałów mistrzostw świata i Europy w akrobatyce sportowej. Kinga Miadzielec to kolejna nominowana w plebiscycie „Sportowiec 20-lecia Uniwersytetu Zielonogórskiego”.

Wraz z Kingą Grześków, Kamilą Kowalską występowała jeszcze pod nazwiskiem Beker. Kobieca trójka sięgała po wiele sukcesów. Jak się tworzy zespoły, które dochodzą do takiego poziomu? O tym Kinga Miadzielec mówiła na antenie Radia Index.

Trenerzy decydują o wszystkim i tak naprawdę zmiany w młodszych kategoriach są bardzo często. Żeby jednak powstał taki sprecyzowany zespół, to jest długa droga. Dojść do kategorii seniorów to ogrom pracy. Z naboru do tego poziomu dochodzi 1-2 procent.

Dziś Kinga Miadzielec już nie startuje, a sama uczy najmłodszych akrobatyki.

Otworzyłam klub akrobatyki w Nowej Soli. Jesteśmy na etapie początkowym, ale podczas ostatnich zawodów osiągnęłyśmy dobre wyniki. Mam nadzieję, że te kariery moich zawodniczek będą miały przed sobą przyszłość. Zobaczymy.

Kinga Miadzielec w plebiscycie ma nr 13. Głosowanie trwa na Facebooku AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wyniki poznamy 8 grudnia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: