POLSKA I ŚWIAT:ZIELONA GÓRA:

Społeczna odpowiedzialność biznesu w głowach licealistów i studentów

Biznes to nie tylko inwestowanie i zdobywanie pieniędzy oraz podejmowanie ryzyka, ale również dbanie o społeczeństwo i tzw. CSR, czyli Corporate Social Responsibility. Właśnie w związku z tym ostatnim, aby uświadomić młode umysły – czym jest społeczna odpowiedzialność biznesu – zorganizowany został ogólnopolski konkurs.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu w ramach programu edukacyjnego organizuje konkurs skierowany do licealistów oraz studentów I i II roku studiów, bez znaczenia na studiowany kierunek, którzy nie ukończyli 26 roku życia. Pierwszy etap rywalizacji odbywa się on-line i polega na wypełnieniu elektronicznego testu. Zawiera on 10 pytań zamkniętych, a poprawne udzielenie odpowiedzi na 8 pytań gwarantuje przejście do II etapu, w którym znajdzie się 400 pierwszych osób. Test można wypełnić do 6 marca.

II etap będzie przeprowadzany na wybranych uczelniach w Polsce. Natomiast do finału dotrze 5 najlepszych osób. Zadaniem finalistów będzie zaprezentowanie prezentacji na temat narzucony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Walka toczy się m.in. o certyfikaty, sprzęty elektroniczne, publikacje oraz vouchery. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://odpowiedzialnybiznes.pl/konkurs-csr/.

Liga Odpowiedzialnego Biznesu
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00