UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Specjalność wysokich lotów na UZ. Rusza mechanika lotnicza [WIDEO]

Uniwersytet Zielonogórski rusza z nową specjalnością. Już od nowego roku akademickiego studenci będą mogli kształcić się w kierunku mechaniki lotniczej. Na początek przygotowanych zostało 15 miejsc. 

Póki co nie wiadomo ilu studentów zdecyduje się na nową specjalność. Wiadomo jednak, że w lubuskiem brakuje mechaników lotniczych.

Mechanika lotnicza to jest dosyć elitarny zawód. Wymaga specjalnych certyfikacji. Z naszych analiz wynika, że takich mechaników brakuje. W liniach lotniczych. Obecnie mamy czas pandemii, wszystko jest zakłócone. Ale mam nadzieję, że ten rynek odnowi się. 

Nowa specjalność oznacza nabywanie nowych umiejętności. Studenci mechaniki lotniczej będą mogli nauczyć się obsługi statków powietrznych.

Czyli mechaniki płatowca. Mechaniki silnika. Obsługi nowoczesnej awioniki. Studenci mają więc dostęp do światowych, najnowszych urządzeń w lotnictwie.

Spotkanie w Przylepie było też okazją do podziękowania studentom, którzy w roku akademickim 2020/2021 zaangażowali się w promocję Wydziału Mechanicznego. Podziękowania typowo lotnicze, bo najbardziej aktywni żacy zabrani zostaną w lot w przestworza. Na pokład szybowców zabiorą ich instruktorzy.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: