ZIELONA GÓRA:

Skręt w lewo z Reja do Jedności zakazem czasowym? [Prezydent na 96 FM]

Jedziemy ulicą Reja od strony Al. Wojska Polskiego i chcemy skręcić w stronę starówki. Jak to się kończy? Koniecznością nawrócenia na Placu Słowiańskim. Z drugiej strony brak zakazu skręcania w lewo w ul. Jedności na dobre zakorkowałby całą ulicę Reja. Czy jest rozwiązanie tej sytuacji?

Słuchacz Akademickiego Radia Index proponuje wprowadzenie czasowego zakazu skrętu w lewo. Z pytaniem zwrócił się do Janusza Kubickiego w programie Prezydent na 96 FM. Zdaniem słuchacza zakaz mógłby obowiązywać w godzinach od 10 do 18. Co na to gospodarz miasta?

To jest problem płynności ruchu. Zwróćmy uwagę, że światła są wyłączane i wtedy też jest łatwiej jeździć. Ja nie jestem specjalistą, musiałbym się zapytać. Jeżeli jest taka szansa, to dlaczego nie. Nie odpowiem teraz, bo nie wiem, czy można zrobić coś takiego, że zakaz nie obowiązuje w danych godzinach. Jeżeli można, to myślę, że nie jest to głupi pomysł. Na pewno o godzinie 23 już tego ruchu nie ma i lewoskręt, który by został zrealizowany nikomu by nie przeszkadzał. W dzień na pewno nie – powiedział prezydent Zielonej Góry.

Janusz Kubicki zadeklarował, że dowie się, czy coś w tej sprawie można zrobić. Odpowiedź poznamy w kolejnej audycji Prezydent na 96 FM. I przy okazji pytamy o wasze zdanie na ten temat. Piszcie do nas w komentarzach i na adres: Prezydent@wZielonej.pl. Tam też czekamy na wasze pytania do gospodarza miasta.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: