AUDYCJE 96 FM:TEATRZIELONA GÓRA:

Skończyła Łódzką Filmówkę, pracuje w Lubuskim Teatrze. Poznajcie Katarzynę Hołyńską [USŁYSZ TEATR]

Lubuski Teatr w bieżącym sezonie może pochwalić się nie tylko premierowymi sztukami do jakich należy ostatnia jaką jest “Drakula” projektem “Teatr, widzę, słyszę, rozumiem”, ale też nowymi aktorami jacy dołączyli do zespołu LT. W audycji “Usłysz Teatr” poprzedstawialiśmy już sylwetki Ewy Dobruckiej czy Andrzeja Ogłozy. 

Naszedł czas na Katarzynę Hołyńską. Do Zielonej Góry przyjechała zaraz po dyplomie, który broniła w Łódzkiej Szkole Filmowej. Każdy kto kończy szkołę aktorską marzy o pracy w zawodzie. Katarzyna, to marzenie spełniła, bo od września możemy ją oglądać na deskach naszego teatru. Jak mówi w rozmowie z Radiem Index szkoła filmowa buduje aktorskie doświadczenie.

Kocham teatr i zawsze pełnił w moim życiu bardo ważną funkcje. Z racji tego, że kończyłam łódzką filmówkę, pojawił się kontakt z kamerą jaki miałam przez cały proces studiów oraz konakt z ludźmi filmu dał mi taką możliwość, że łyknęłam trochę tego świata filmu. Mam świadomość, że dużo jeszcze w tej materii nie wiem i jeszcze muszę się dużo nauczyć. Nie zamykam się na film. Po roku pracy w Lubuskim Teatrze i staniu na deskach teatru trochę tęsknie za filmem i jest to jedno z moim marzeń.

 

W repertuarze Lubuskiego Teatru Katarzynę Hołyńską możemy oglądać w sztuce “Człowiek Dwóch Szefów” gdzie aktorzy improwizują, a taka forma aktywności na scenie była nowością i wyzwaniem.

To było dla nas aktorów spore wyzwanie. Myślę, że wgl improwizacja w teatrze i sama improwizacja aktorska jest to jedno z najcięższych zadań jakie aktor ma przed sobą.

 

Rozmowa z nową aktorką LT w programie “Usłysz Teatr” Więcej o Lubuskim Teatrze w każdy wtorek po 12:30 na antenie Radia Index.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00