ZIELONA GÓRA:

Siłownie pod chmurką? To już nie marzenia, a plan realizacji

W naszym województwie pojawi się więcej tak zwanych siłowni pod chmurką, które od kilku lat cieszą się co raz to większym zainteresowaniem.

W całej Polsce, tak jak w naszym województwie można zauważyć wzrost zainteresowania zdrowym i aktywnym trybem życia. Mamy już ścieżki rowerowe, tereny dla biegaczy oraz masę klubów fitness, siłowni itd. Za większość jednak trzeba płacić, a siłownie pod chmurką będą ogólnie dostępne i darmowe. Większość sprzętów, które znajdują się w takich miejscach, są proste w obsłudze i wykorzystują masę własną ćwiczącego. Mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku i formie, nie ma znaczenia, czy dopiero zaczyna się drogę o lepsze zdrowie i sylwetkę, czy to kolejny etap ćwiczeń.

W województwie pojawi się więcej tego typu miejsc. Od początku 2016 roku zrealizowano 8 siłowni zewnętrznych w ramach projektu „Lubuskie siłownie pod chmurką”. Jak się okazało w budżecie znalazło się dodatkowe 70 tysięcy złotych. W związku z tym kolejni włodarze uzyskają wsparcie w utworzeniu zewnętrznej siłowni. Będzie to m.in. gmina Rzepin i Brody.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00