ZIELONA GÓRA:

Ścieżki rowerowe w budowie. A wraz z nimi – elektroniczna mapa

W mieście powstają nowe ścieżki rowerowe, tymczasem Centrum Informacji Turystycznej przygotowuje mapę tych tras. Razem z pracownikami centrum tworzą ją mieszkańcy i turyści.

Zarówno rodowici zielonogórzanie, jak i osoby przyjezdne zauważyły, że przydałaby się jakaś pomoc w poruszaniu się ścieżkami rowerowymi. W tej chwili Centrum Informacji Turystycznej opracowuje mapę dróg.

Jesteśmy cały czas na etapie zbierania tych danych. Dostałem informację, że spisaliśmy już ok. 40 kilometrów tras. Powiedzmy, że jest to pół drogi do tego, żeby ostatecznie znalazło się to na mapie. Jeszcze wiele pracy przed nami, żeby wyłapać wszystkie ciągi pieszo-rowerowe, które nadają się do przejechania.Hubert Małyszczyk, kierownik Polsko-Niemieckiego Centrum Informacji i Promocji Turystycznej

Mapa będzie na bieżąco aktualizowana. Najpierw powstanie w wersji elektronicznej, aby wszyscy mogli ją ocenić i zgłosić swoje uwagi. Potem zostanie też wydrukowana, również w wersji obcojęzycznej.

Mamy u siebie materiały bodajże w sześciu językach. Oczywistym jest, że mapa docelowo też powstanie w wersji obcojęzycznej. Zresztą nie wymaga to wielkich tłumaczeń – sieć ścieżek ma być przedstawiona z legendą, jakimiś opisami, piktogramami. Myślę, że to najlepsza forma, która odpowiada także obcokrajowcom.Hubert Małyszczyk

Mapa będzie gotowa za około miesiąc. Do tego czasu na Facebooku zielonogórskiej informacji turystycznej można podawać, jakie trasy powinna uwzględnić.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: