ZIELONA GÓRA:

Schronisko będzie w rękach OTOZ Animals. „Nie widzimy przeszkód, by pozostawić pracowników”

Od przyszłego roku stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt nie będzie już zarządzać miejskim schroniskiem. Zajmie się nim Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals”. Co to oznacza dla pracowników, wolontariuszy i przede wszystkim czworonogów, które tam przebywają?

Inicjatywa dla Zwierząt prowadziła schronisko przez 10 lat. W ostatnim konkursie ofert wnioskowała o ponad 2 miliony złotych dotacji z miasta, zadeklarowała również wkład własny w wysokości ponad 2 milionów 300 tysięcy złotych. Równocześnie stowarzyszenie oczekiwało, że miasto zwiększy dotację. Organizacja przypomniała też, że dużo zainwestowała w to, by stworzyć godne warunki dla zwierząt.

Zmieniliśmy wszędzie kraty, absolutnie wszędzie, w każdym kojcu. Tak, aby były one bezpieczne, aby nic złego się nie wydarzyło. Wyremontowaliśmy kociarnię, gabinet, który kosztował nas w ostatnim roku 250 tysięcy złotych. Włożyliśmy w to dużo serca i pieniędzy. Myślę, że tak by się też działo przez kolejne lata, dalej byśmy to remontowali. Natomiast stało się, jak się stało, trudno, musimy żyć dalej.

Przedstawicielka Inicjatywy dla Zwierząt podzieliła się obawami o to, jak zmianę zniosą zwierzęta, które są przywiązane do swoich opiekunów. Zastanawia się również nad losem pracowników i wolontariuszy. OTOZ Animals nie widzi przeszkód, by obecna kadra nadal pracowała w schronisku.

Wierzę, że dobrzy ludzie są nie tylko w OTOZ Animals, że są w różnych organizacjach. Współpracujemy z przedstawicielami innych organizacji pozarządowych, więc nie widzimy przeciwwskazań, żeby rozważać zatrudnienie czy pozostawienie pracowników, którzy obecnie są w schronisku. Potrzebujemy na to odrobinę czasu, potrzebujemy zatrzymać spiralę plotkarstwa i nienawiści i wrócić do rozmowy z pracownikami i wolontariuszami.

OTOZ Animals będzie zarządzać zielonogórskim schroniskiem przez kolejne 3 lata. Zamierza m.in. zakupić samochód, który będzie wykorzystywany jako karetka dla zwierząt. Wkład własny w prowadzenie placówki, jaki zadeklarowała organizacja, to ponad 3 miliony złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: