ZIELONA GÓRA:

Scena Otwartych Serc (i portfeli) w rękach kobiet. Co znajdziemy na zielonogórskich aukcjach WOŚP?

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze zasilają nie tylko panowie. Do pracy nad 27. finałem akcji zabrały się także społeczniczki z grupy inicjatywnej z ulicy Chmielnej. Panie po raz trzeci przygotowują atrakcje na Scenę Otwartych Serc, czyli małą estradę, która 13 stycznia stanie przy ratuszu.

– Scena będzie bardzo lokalna, dla lokalnych zespołów tanecznych, grup wokalnych, animatorów z Zielonej Góry i okolic – poinformowała Agnieszka Opalińska. Dodała, że artyści często zgłaszają się sami, ale w programie imprezy jest jeszcze miejsce dla niezdecydowanych.

Ci, którzy już występowali, najczęściej do nas wracają. Za pierwszym razem musiałam gdzieś tych artystów szukać, ale wiele osób, które występowały w tamtym roku czy 2 lata temu, ponownie wystąpi na scenie. Jeszcze trochę miejsca w scenariuszu jest, także zapraszam serdecznie, jeśli ktoś ma ochotę wystąpić, zatańczyć, zaśpiewać. Jesteśmy otwarci na różne formy sceniczne – są pokazy sportowe, mieliśmy i pokaz iluzjonistyczny.<span class="su-quote-cite">Agnieszka Opalińska</span>

Scena Otwartych Serc będzie również miejscem licytacji. Wzorem poprzednich lat, panie podzieliły je na trzy grupy. Będą to aukcje rzeczowe, rodzinne i klasowe.

Mamy bardzo dużo sportowych fantów, takich jak koszulka wicemistrza świata i Europy, Filipa Prokopyszyna oraz Zbigniewa Sprucha z autografami. Mamy koszulkę paraolimpijczyka z Rio w tenisie stołowym, Marcina Skrzyneckiego, elektryczną hulajnogę od pana prezydenta. I taki rarytas, który udało nam się zdobyć, to piłka od siatkarskiej reprezentacji mistrzów świata, z podpisami całej reprezentacji.<span class="su-quote-cite">Paulina Bogucka</span>

Dary na aukcje przekazały również firmy i regionalni artyści, np. z pracowni Domu Harcerza. Dochód ze wszystkich licytacji trafi na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie poprzedniego finału na Scenie Otwartych Serc zebrano ponad 12 tysięcy złotych.

W 27. finał WOŚP angażuje się także Lubuski Teatr, z którego wyruszy korowód pełen dzieci. Pochód zatrzyma się m.in. przy małej scenie, gdzie wylicytowane będą karnety na premierowe spektakle w teatrze.

Listę wszystkich aukcji znajdziecie poniżej.

Download (DOCX, 440KB)

Download (DOCX, 439KB)

Download (DOCX, 438KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00