LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Samorządowe Lubuskie o uchwale budżetowej

Członkowie Samorządowego Lubuskiego domagają się zmian w uchwale budżetowej. Chodzi przede wszystkim o uporządkowanie projektów na te ważne i ważniejsze. Dzięki takiej kategoryzacji radni będą mogli między innymi w sprawniejszy sposób pochylić się nad tematami, które są dla lubuszan najistotniejsze. 

Jednym z tematów, które znalazły się w planie poniedziałkowych obrad jest budowa nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego. Kontrowersyjny okazał też temat wsparcia finansowego dla hali sportowej w Słubicach. Działacze Samorządowego Lubuskiego krytykują umieszczenie tych kwestii w trybie uchwał nadzwyczajnych. Dla poparcia swoich słów przygotowali projekt uchwały, w którym zawarli między innymi treści dotyczące zdrowia i opieki medycznej. Według nich to właśnie one, jako pierwsze, powinny ujrzeć światło dzienne.

Proponujemy zwiększenie planu dochodów o kwotę 865.789 na cytologię i mammografię dla lubuskich kobiet. 110 tysięcy dochodu dotyczy projektu kolonoskopia dla osób pracujących, uczących się lub mieszkających w powiatach województwa lubuskiego. 101 tysięcy to zwiększenie planu dochodów i dotyczy projektu “Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom”.

Sesja sejmiku dziś o godzinie 12.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: