ZIELONA GÓRA:

Rzut oka na szkołę na Energetyków. Jadą meble, są już podziemne śmietniki

Powoli kończą się prace związane z oddaniem do użytku Zespołu Edukacyjnego nr 10 przy ulicy Energetyków. Dzieci zaczną uczęszczać do placówki od 2 września. Znajdzie się w niej szkoła podstawowa oraz przedszkole.

W tej chwili do szkoły przywożone są meble. – Mamy już wyposażone trzy czwarte pomieszczeń – relacjonuje Monika Świątkowska, dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze.

Na razie firma, która wygrała przetarg, przywozi meble. Mniej więcej dziennie są cztery duże, 10-tonowe samochody. Potem jest ekipa, która rozładowuje i ekipa, która musi to skręcić. Także to trochę trwa. W międzyczasie przywieźli sprzęt do kuchni, kuchnia jest już montowana. W przyszłym tygodniu przyjadą pomoce dydaktyczne i zabawki. To będzie duże przedsięwzięcie. Przyjedzie też drobny sprzęt do kuchni, sprzęt multimedialny, komputerowy i biurowy.Monika Świątkowska

Do wyposażenia jest 8 sal przedszkolnych, 9 sal dla klas I-III, 15 sal dla klas IV-VIII, dwie sale językowe i trzy komputerowe oraz pomieszczenia administracyjne. Co z infrastrukturą sportową?

Na tę chwilę mamy dwie sale do ćwiczeń, z racji tego, że dopiero w przyszłym roku będzie budowana sala gimnastyczna z prawdziwego zdarzenia. Mamy do dyspozycji trzy place zabaw, podzielone na trzy poziomy wiekowe – jest osobny dla przedszkola, dla młodszych dzieci szkolnych i dla tych starszych. Mamy również strefę chilloutu, czyli odpoczynku między budynkami. Są tam ławeczki, można sobie posiedzieć. Do dyspozycji jest też oczywiście boisko.Monika Świątkowska

Strefę relaksu urządzą sobie oczywiście sami uczniowie. Dodatkowo przy szkole znalazły się podziemne śmietniki na segregowane odpady. – Będą one jeszcze ogrodzone, żeby nie sprawiały niebezpieczeństwa dla dzieci – wyjaśnia dyrektor placówki.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00