UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

Ruszył nowy rok akademicki na UZ. Tylko na pierwszym roku naukę rozpoczęło ponad dwa tysiące studentów [WIDEO]

Ponad dwa i pół tysiąca studentów rozpoczęło studia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Blisko 1800 żaków będzie kształciło się na studiach stacjonarnych, pozostałe osoby to studenci zaoczni. Liczby te cieszą, bo na studiowanie na UZ zdecydowało się około 200 osób więcej niż rok temu. 

A było w czym wybierać. Obecna oferta edukacyjna Uniwersytetu Zielonogórskiego to 63 kierunki i 201 specjalności.  Nauczanie prowadzone jest na 12 wydziałach. Profesor Wojciech Strzyżewski, rektor naszej uczelni, ma dla tegorocznych studentów kilka złotych rad.

Korzystajcie, że możecie spotykać się z rówieśnikami. Uczestniczcie w życiu kulturalnym. Klubach studenckich. Kołach naukowych. Myślę, że studia to najlepszy okres w życiu. 

A jakie oczekiwania wobec studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim mają sami zainteresowani, czyli studenci? O tym Aleksandra i Krzysztof, którzy przygodę z naszą uczelnią dopiero zaczynają.

Dodajmy jeszcze, że przez ostatnie 20 lat istnienia Uniwersytetu Zielonogórskiego wykształciło się na nim ponad 80 tysięcy absolwentów. Byłoby to niemożliwe, gdyby nie wykwalifikowana kadra akademicka. Obecnie na naszej uczelni naucza 1070 pracowników dydaktycznych. 338 z nich to profesorowie i doktorzy habilitowani.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00