KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Rusza Letnia Czytelnia Norwida. Zobacz, co będzie się działo w pierwszym tygodniu lipca!

Jak w każde wakacje, biblioteka im. Cypriana Norwida rusza ze swoją letnią czytelnią, czyli wakacyjną ofertą dla najmłodszych i nie tylko. Rozmaite warsztaty, zabawy i spotkania z książką odbędą się niemalże w każdym bibliotecznym zakątku Zielonej Góry: nie tylko w gmach głównym, ale także w filiach i w nowo otwartej agendzie na Jędrzychowie – Lubuskim Laboratorium Książki Green Book.

Prezentujemy rozkład zajęć od 1 do 5 lipca. Pełna oferta Letniej Czytelni Norwida – tutaj.

1.07. (poniedziałek) – filia nr 12, godz. 17:00 – warsztaty z rękodzieła artystycznego – makramy, czyli sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Prowadząca: Bożena Zasadzka.

2.07. (wtorek) – Biblioteka Pana Kleksa, godz. 11:00 – Bajkowe mydełka; bajkowe warsztaty mydlarskie – jak czarodzieje i dobre wróżki zamieszamy bazę mydlaną w magicznym kociołku, dodamy szczyptę koloru i aromatu, wypowiemy zaklęcie i stworzymy jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne mydełka, których nie znajdziecie w żadnym sklepie. Pomoże nam w zabawie książka Julii Donaldson i Axela Schefflera Miejsce na miotle. Prowadzenie: Art.&Fun. Uwaga! Obowiązują zapisy! Tel.: 68 45 32610.

3.07. (środa) – filia nr 9, godz. 11:00 – Nie nudzi mi się! – zabawy pod cukierkowym drzewem z książką „Nudzimisie”, warsztaty plastyczne oraz niespodzianka na „odnudzanie”. Prowadzenie: Anna Kwapińska.

4.07. (czwartek) – Biblioteka Pana Kleksa, godz. 11:00 – Wielkie eksperymenty z Krainą Eksperymentów na rozpoczęcie wakacji. Zajęcia prowadzone są przez doktora nauk fizycznych Małgorzatę Zubaszewską oraz instruktorki. Uwaga! Obowiązują zapisy! Tel.: 68 45 32610.

5.07. (piątek) – Lubuskie Laboratorium Książki „Green Book”, godz. 11:00 – warsztaty z Akademią Nauki z Zielonej Góry. Na warsztatach dzieci zabrane zostaną w fascynującą podróż podczas której: uwolnią Ciepły Wiatr, który został uwięziony przez złego olbrzyma, odkryją do czego potrzebny jest tlen i gdzie go mamy…, poćwiczą czytanie i przekonają się, że ich mózgi są jak mięśnie: ćwicząc, stają się bystrzejsze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00