ZIELONA GÓRA:

Rusza Budżet Obywatelski 2020. Magistrat będzie przyjmował pomysły na inwestycje

Urząd miasta wkrótce zacznie przyjmować propozycje zadań do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Swoje pomysły będzie można zgłaszać już od poniedziałku. Jakie warunki trzeba spełnić?

Zgodnie z uchwałą rady miasta, zadania muszą się mieścić w kwocie od 100 tysięcy do miliona złotych. Formularze będzie można składać w Biurze Obsługi Interesanta przy Podgórnej lub w Biurze Analiz i Rozwoju przy alei Niepodległości.

Projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego musi mieć poparcie mieszkańców. Dla zadań w obrębie miasta wymaganych jest 50 podpisów poparcia, a dla projektów dotyczących dzielnicy Nowe Miasto – 15. Termin zgłaszania projektów mija 23 czerwca. Następnie w terminie od 24 czerwca do 7 lipca propozycje zadań będą oceniane.

Jeśli będziemy mieć problem z wypełnieniem formularza zgłoszeniowego lub chcemy omówić swój pomysł, możemy przyjść na konsultacje. Odbędą się 14 czerwca w godzinach 13:00-17:00 przed ratuszem. W sprawie propozycji zadań do BO można również kontaktować się telefonicznie pod numerem 68 45 64 106. 

Między 8 a 16 lipca będzie czas na uzupełnienie wniosków, które nie spełnią wymogów formalnych. Lista zgłoszonych projektów pojawi się 19 lipca, zaś między 22 a 30 lipca będzie można odwołać się od decyzji w sprawie zgłoszonego przez siebie zadania.

Formularz zgłoszenia zadania do BO oraz załączniki znajdziemy poniżej.

Download (DOC, 60KB)

Download (DOC, 84KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00