ZIELONA GÓRA:

Rondo im. Ireny Sendlerowej to kolejny sukces zielonogórskiej młodzieży

Kilka miesięcy temu rondo na Trasie Północnej, które znajduje się przy drodze na Przylep, stało się kolejnym miejscem upamiętniającym niesamowitą kobietę, która nadal żyje w sercach młodzieży – Irenę Sendlerową.

Inicjatorem całej akcji związanej z nadaniem rondu im. Ireny Sendlerowej jest Szymon Płóciennik, który o wsparcie poprosił Młodzieżową Radę Miasta. W wyniki wspólnych działań radni podczas ostatniej majowej sesji pozytywnie przegłosowali wniosek i tym samym pozostało uczcić sukces. Na uroczystość musieliśmy czekać kilka miesięcy ze względu na okres wakacyjny i winobranie. Młodzi świętują i popierają takie akcje, ze względu na to, kim była Irena Sendlerowa.

Paweł Skibiński przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta

Dumy nie kryje również córka bohaterki – Janina Zgrzembska. Jest ona szczęśliwa szczególnie, gdy imieniem jej matki nazywane są szkoły.

Janina Zgrzembska

A jaka była dokładnie Irena Sendlerowa?

Janina Zgrzembska

Jest to również szczęśliwy moment dla Rzecznika Praw Dziecka, który podczas uroczystości przypomniał wcześniejsze nadanie Irenie Sendlerowej Orderu Uśmiechu.

 Marek Michalak

Podczas uroczystości obecni byli m.in. członkowie Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, którzy jako żydowskie dzieci zostali uratowani w czasie II wojny światowej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: