ZIELONA GÓRA:

Rok remontów w bibliotece Norwida. W co zainwestowano milion złotych?

W ciągu tego roku duże zmiany nastąpiły w bibliotece Norwida. Niektóre części zielonogórskiej książnicy przeszły gruntowną metamorfozę. Wszystko po to, by użytkownicy i pracownicy instytucji mieli bardziej komfortowe warunki.

Modernizacja biblioteki obejmowała m.in. remont głównego wejścia. Powstał tam nowy podjazd dla wózków, zostały też odnowione schody. W holu znajduje się zaś nowa winda.

Udało się zmodernizować podesty, schody, podjazd dla osób niepełnosprawnych przed głównym wejściem do budynku. Udało się też zamontować w zespołach wejściowych nowe drzwi automatyczne – zarówno w części głównej, jak i Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży – Bibliotece Pana Kleksa.Bogusław Adamczewski, kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego biblioteki Norwida

Na piątym piętrze, w Dziale Magazynów i Zbiorów Zabezpieczonych pojawiły się nowe regały, w pomieszczeniu odnowiono też ściany i podłogę. W sali im. Janusza Koniusza, sali wykładowej na drugim piętrze oraz Dziale Kadr zamontowano natomiast klimatyzację.

Dofinansowanie na remonty pochodziło m.in. z urzędu marszałkowskiego.

Pan dyrektor składa wnioski, my zabezpieczamy wkład własny. Tak jak to było do tej pory. To jest trzeci etap i będą kolejne. W związku z tym, że mamy ograniczone środki finansowe, musimy etapować każdy remont, każdą modernizację. W związku z tym w przyszłym roku będziemy mieli dalsze prace związane z modernizacją.Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego

Ogółem na remonty i doposażenie biblioteki Norwida trafił milion złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: