ZIELONA GÓRA:

Robogait trafił do “Promyka” [WIDEO]

Przywraca rozwój i umiejętność chodzenia, pomaga w rehabilitacji. Robogait, bo o nim mowa, to nowoczesne urządzenie, a właściwie system, który jest odpowiedzialny za terapię chodu. Taka maszyna trafiła do zielonogórskiego „Promyka”.

– Nie da się ukryć, że pomoże zwłaszcza pacjentom po urazach mózgu czy rdzenia kręgowego – powiedziała nam dyrektor placówki Magdalena Biniszkiewicz.

Schorzenie takie jak dziecięce porażenie, u osób dorosłych Parkinson. Wszystkie urazy neurologiczne, ortopedyczne, osoby po wypadkach, tak więc jest to sprzęt do szerokiego grona pacjentów. 

Skuteczność leczenia jest indywidualna, ale według ogólnie przyjętej metodyki  terapia powinna odbywać się w 45-minutowych sesjach. Marlena Szczygieł, fizjoterapeutka, opowiada o walorach Robogaita.

Robogait to system rehabilitacji, w którym usprawniamy chód po neurologicznych urazach, albo poprawiamy, albo odzyskujemy. bo są pacjenci, którzy nie potrafią chodzić po uszkodzeniu rdzenia. 

Robogait już teraz posłuży rodzicom 5-letniego Bartosza. Mówi mama chłopca, Lidia Dutko:

Nie będziemy musieli jeździć po Polsce, by szukać takich maszyn. Syn będzie mógł od sierpnia zdjąć gips i przejść przez rehabilitację. Jesteśmy przeszczęśliwi. 

Nowoczesny sprzęt kosztował 1,5 miliona złotych. Jest jednym z sześciu tego typu w Polsce.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00