ZIELONA GÓRA:

Remont ul. Energetyków na finiszu. Będą zmiany w ruchu

Niedługo pojedziemy wyremontowaną ulicą Energetyków. Prace drogowe skończą się w przyszłym tygodniu, jeśli dopisze pogoda. Na razie kierowcy poruszają się jeszcze południową jezdnią.

– Prace trwają na jezdni północnej. Od poniedziałku planujemy układanie warstwy wiążącej i montaż pętli indukcyjnych pod sygnalizację świetlną – wyjaśnia Krzysztof Staniszewski, z-ca dyrektora Departamentu Zarządzania Drogami urzędu miasta.

Jeśli pogoda pozwoli, to liczymy, że w środę uda się położyć warstwę ścieralną. Wówczas do końca roku powinno się wszystko udać – oznakowanie pionowe, poziome, sygnalizacja świetlna. Tak dzisiaj planujemy. Gdyby było coś z pogodą nie tak, pewnie czekają nas pierwsze dni stycznia. Co do chodników, będziemy je kończyć w styczniu, lutym, razem z zielenią. Tak, abyśmy do wiosny mieli komplet wszystkiego.

Przypominamy, że po zakończeniu remontu wydzielony będzie lewoskręt z ulicy Energetyków w Elektronową. W związku z tym zacznie działać także osobna sygnalizacja świetlna. – Będą osobne fazy, bezkolizyjnie skręcimy w lewo i bezkolizyjnie pojedziemy na wprost – dodaje K. Staniszewski.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: