ZIELONA GÓRA:

Radny: policjantom jest za gorąco! Funkcjonariusze odpowiadają

Lżejszy ubiór dla policjantów w upalne dni? O to apeluje Robert Górski, radny i lekarz wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Zielonej Górze. Chodzi o odblaskowe kamizelki, które nie przepuszczają powietrza.

Wydaje mi się, że taki policjant nie ma komfortu działania i zamiast skupiać się na interwencji, to odlicza minuty do zejścia ze służby albo z tego świata – napisał na Facebooku Górski, prosząc przełożonych o zwolnienie z obowiązku noszenia kamizelek w trakcie upałów.

Do sprawy odniosła się już zielonogórska policja. W komunikacie przesłanym do mediów czytamy, że:

Zielonogórscy policjanci pełniący służbę patrolową lub obchodową nie noszą na co dzień kamizelek odblaskowych, jednakże są one na wyposażeniu w przypadku gdyby musieli podjąć  czynności na drodze. Ma to ogromne znaczenia dla bezpieczeństwa. Kamizelka odblaskowa jest obowiązkowa dla funkcjonariuszy podejmujących czynności na drodze.fragment oświadczenia KMP ZG

Podinspektor Małgorzata Stanisławska dodała ponadto, że funkcjonariuszom przysługuje przerwa, którą w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych można przedłużyć.

Download (DOCX, 13KB)

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: