WAŻNEZIELONA GÓRA:

Radni biorą się za Górkę Tatrzańską. Chcą całorocznego stoku [WIDEO]

Całoroczny igielit, odnowiony tor saneczkowy, punkt gastronomiczny – tak w dużym skrócie można opisać plan radnych Zielonej Razem na Górkę Tatrzańską. Czyli jedno z najpopularniejszych miejsc na zimową rekreację w naszym mieście. Na pomysł radnych przychylnie patrzy także prezydent i w projekcie przyszłorocznego budżetu pojawiła się poprawka dotycząca wykonania projektu wykonawczego.

O szczegółach mówi Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem.

Kilka lat temu zaczęliśmy ten projekt, wtedy jednak gminny projekt rewitalizacji nie został uchwalony przez sejmik województwa. Wszystko więc legło w gruzach. Teraz mamy nowy czas, nowe rozdanie środków unijnych. Mamy nadzieję, że pieniądze z KPO zostaną zaraz uruchomione. Występujemy z inicjatywą zanim jednak te środki się pojawią, żeby nie tracić czasu. 

Wysocki ocenia, że inwestycja może kosztować nawet 30 milionów złotych. Robert Górski, zauważa jednak, że radość dzieci i dorosłych z tego miejsca będzie bezcenna. Radny Zielonej Razem wie co mówi, bo sam jest tatą trójki maluchów.

W latach ubiegłych ten stok był strasznie podziurawiony. Było dosyć niebezpiecznie. Chodziliśmy z dziećmi w inne miejsce. A tak jak i dzieci rosną, tak i oczekiwania rosną . Bezpieczniej będzie już w tym roku, bo jak widać stok jest wyrównywany. 

Całkowity koszt inwestycji jest zależny od zakresu prac. Wyceną zajmie się kosztorysant.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00