ZIELONA GÓRA:

Przyspieszony Dzień Ziemi w „Keplerze”: podpatrzymy życie żurawi i inne sekrety przyrody

Dzień Ziemi obchodzimy zwykle 22 kwietnia, jednak ze względu na święta wielkanocne Centrum Nauki Keplera nieco go przyspieszy. Z atrakcji przygotowanych na tę okazję skorzystamy już w piątek i sobotę.

Pierwszego dnia weźmiemy udział w zajęciach w Centrum Przyrodniczym. Do udziału zachęca dr Krystyna Walińska, kierownik placówki.

Planujemy szereg pokazów, doświadczeń i zajęcia warsztatowe, które są poświęcone naszej planecie. Również środowisku życia na Ziemi, a więc będzie troszeczkę o powietrzu, o wodzie, o żywych organizmach. Będą zajęcia warsztatowe polegające na stworzeniu kolaży, które będą nawiązywały do ochrony naszej planety, do bioróżnorodności, cudów natury, które możemy spotkać na naszej Ziemi.dr Krystyna Walińska

Piątkowe zajęcia są przeznaczone głównie dla grup zorganizowanych, np. klas. Potrwają do 15:00. Natomiast w sobotę – spotkanie z lubuskimi przyrodnikami i prelekcja na temat żurawi.

Przedstawią nam tematykę związaną z przyrodą Ziemi Lubuskiej. Następnie, po cyklu wystąpień przyrodników, zapraszamy na prelekcję i film poświęcony żurawiom. Żuraw to ptak, który objęty jest w Polsce ścisłą ochroną. Nasi lubuscy przyrodnicy koncentrują się na czynnej ochronie tego gatunku. Będzie więc prelekcja „Intymne życie żurawi”, później film i wystawa fotografii przyrodniczej, też poświęcona żurawiom.dr Krystyna Walińska

Z kolei Planetarium Wenus proponuje animacje dla dzieci powyżej 5. roku życia oraz krótkie pokazy na temat Ziemi przed każdym seansem. Cały program wydarzenia znajduje się na stronach Centrum Przyrodniczego i planetarium.

Imprezy z okazji Dnia Ziemi w Centrum Nauki Keplera zostały włączone do akcji Green Week. Organizuje ją Komisja Europejska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: