ZIELONA GÓRA:

Przygotowania do finału WOŚP w Zielonej Górze idą pełną parą

– Nie chodzi o rekord, bo i tak są to już duże środki – mówią przedstawiciele zielonogórskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaznaczając, że spora część zebranych pieniędzy wraca potem np. do szpitala w naszym mieście.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej. 12 stycznia kolejna odsłona orkiestrowego grania, którego myśl przewodnia w tym roku, to zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. O tym, na jakim etapie są przygotowania zielonogórskiego sztabu mówi jego szef, Filip Gryko.

Kompletujemy powoli zespoły. Na pewno nie będzie słabiej, bo będzie na tym samym poziomie. Oczywiście dodatkowo dochodzą nam koszty ochrony, która będzie wzmożona. Z uwagi na przykre wydarzenia w Gdańsku. Mamy troszeczkę obaw, ale jedno wiemy – musimy się lepiej zabezpieczyć. Na pewno zabezpieczenie sceny głównej musi być lepsze.Filip Gryko

Impreza kolejny raz będzie miała charakter masowej i kolejny też raz sporo będzie się działo nie tylko na scenach – przy ratuszu i obok filharmonii. W mieście będzie również sporo wydarzeń towarzyszących. Nowością będzie gra w miejską edycję Monopoly.

Mamy przecież dużą planszę, 25 mkw. Będziemy chcieli zagrać w jakimś miejscu, wypromować tę grę. Będzie wiele imprez towarzyszących. W ubiegłym roku w hali CRS w maratonie indoor cycling wzięło udział ok. 350 osób. Teraz też już lista jest zamknięta. Będzie Bieg Policz się z Cukrzycą, różne maratony jogi, kettle’ów. W całym mieście będzie się działo.Paweł Wysocki

Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację zielonogórskiego finału, mają pomysł na imprezę towarzyszącą, sztab WOŚP zaprasza na spotkanie, które odbędzie się w środę, 27 listopada w ratuszu. Początek o godzinie 18:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00