ZIELONA GÓRA:

Przeszczep darem życia

Głównym organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie "Nerka". W planach jest otwarte spotkanie z osobami po przeszczepach  (lub oczekującymi na przeszczep), a także wykłady, porady lekarzy, a nawet… monodram. Patronat nad akcją objął Dyrektor LOW NFZ Stanisław Łobacz.

Do organizacji imprezy włączył się także Urząd Miasta Zielona Góra, Zielonogórskie Stowarzyszenie Amazonek, Polskie Towarzystwo Stomijne POL-ILKO, Polski Komitet Zwalczania Raka, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Regionalny Koordynator Poltransplantu.

– Celem tego dnia jest pokazanie, że po przeszczepie można czynnie żyć i pracować – wyjaśnia Bogumiła Burda, prezes Stowarzyszenia "Nerka". – Dlatego na spotkanie z osobami po przeszczepach lub tymi oczekującymi na transplantację zapraszam wszystkich chętnych.

Akcja będzie się składała z dwóch bloków. Pierszy zaplanowano na godz. 11.30-16.00, na zielonogórskim deptaku, u zbieu ulic: Kupiecka, Żeromskiego, al. Niepodłegłości. To tutaj odbędą się wspomniane spotkania z pacjentami, a także lekarzami, koordynatorami transplantologii czy przedstawicielami organizacji wspierającej akcję. Na deptaku będą także przedstawiciele naszego Oddziału. Będą odpowiadać na pytania i namawiać do profilaktycznych badań.

Druga część odbędzie się w Sali Dębowej Wojewódzkiej  i Miejskiej Biblioteki Publicznej o godz. 17.00. Będą wykłady, a także monodram "Lewa, wspomnienie prawej" w wykonaniu Teresy Stępień-Nowickiej, wg prozy Krystyny Kofty. Wstęp wolny.

Autor: NFZ

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00