ZIELONA GÓRA:

Przed świętami kupujmy lokalnie! Wybierzmy się do Ochli

Skromniejsze niż zazwyczaj będą przedświąteczne zakupy w Ochli. Skansen przygotowuje tradycyjny, bożonarodzeniowy targ z regionalnymi produktami, nie będą mu jednak towarzyszyć warsztaty. Mimo trudnej sytuacji możemy liczyć na wystawców.

W tym roku zakupy mają być formą wsparcia regionalnych producentów.

Wspólnie z Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich, z urzędem marszałkowskim, staramy się pomóc zarówno wytwórcom, naszym rękodzielnikom, jak i wszystkim innym, którzy sprzedają własne wyroby. Niestety nie jest to jarmark bożonarodzeniowy, tak jak co roku robiliśmy na terenie muzeum. Namawiamy państwa do krótkiej wizyty u nas, ale po to, żeby wspomóc naszych lokalnych wytwórców, z naszego terenu.

Na stoiskach pojawią się przetwory, wędliny, ryby, herbaty i zioła, a także dekoracje świąteczne i biżuteria. Znajdziemy więc jeszcze coś zarówno na wigilijny stół, jak i na prezent. Organizatorzy proszą, by zaplanować sobie wizytę w skansenie, aby uniknąć tłumów. Targ potrwa dwa dni, więc każdy chętny powinien znaleźć odpowiedni moment.

Staramy się zapewnić jak najlepsze, najbezpieczniejsze warunki. Przestrzegamy wszystkich zaleceń, które powodują to, że zmniejszamy ryzyko zarażenia się COVID-em. Udostępniamy dużą powierzchnię, bo będzie to powierzchnia około 500 metrów kwadratowych podzielona na wiele pomieszczeń. Będą również pomieszczenia, które stoją osobno na terenie skansenu.

Targ „Idą święta” w skansenie w Ochli odbędzie się jutro i pojutrze (19 i 20 grudnia) od godziny 8:00 do 15:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: