ZIELONA GÓRA:

Przed Dniem Matki zwróćmy też uwagę na dzieci. Fundacja DOM charytatywnie

Fundacja DOM – Dbamy O Młodych wspiera dzieci i młodzież w trudnej życiowej sytuacji. Często są to podopieczni domów dziecka i osoby, które zmagają się z chorobami. Organizacja, wraz ze znanymi i dobrodusznymi zielonogórzanami, wyciąga do nich pomocną dłoń.

Członkowie fundacji kontynuują akcję na rzecz Kuby – chłopca chorego na białaczkę. Zbierają środki na remont jego domu, w którym będzie mógł spędzić czas razem z rodzicami.

Jeśli chodzi o leczenie, fundusze na to są, ale nie ma pieniędzy na remont mieszkania. W momencie, gdy Kubuś wychodzi z mieszkania, rodzice muszą wynajmować osobne mieszkanie, tak aby chłopiec mógł z nimi spędzić kilka dni. Ich rodzinny dom nie jest przystosowany do choroby Kubusia. Dalej zbieramy fundusze i organizujemy kolejną imprezę – w Piwnicy Artystycznej Kawon, 25 maja.Marta Głodek, Fundacja DOM – Dbamy O Młodych

W pomoc Kubie zaangażowali się znani zielonogórzanie, m.in. Mateusz Truszkiewicz, uczestnik kulinarnego programu dla dzieci, a także studio tańca Keep On Dancing. Przewidziane są również zabawy animacyjne dla dzieci.

W czerwcu natomiast Fundacja DOM organizuje wydarzenie z udziałem sportowców. Szczegóły w rozmowie Krystiana Machalicy z Martą Głodek.

Marta Głodek

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: