ZIELONA GÓRA:

Jak przebiega remont ul. Bohaterów Westerplatte? Sprawdzamy

Remont ulicy Bohaterów Westerplatte zaczął się w pierwszym kwartale tego roku. Prace prowadzone są dwuetapowo, tak by ruch był możliwy chociaż w jednym kierunku. W tym momencie kierowcy mogą poruszać się jednokierunkowo od Ronda Michała Kaziowa, do ulicy Kupieckiej. Po tym czasie kierunek jazdy zostanie zmieniony w przeciwną stronę.

Ponad trzy miesiące remontu za nami. Na razie ulica to jeden wielki plac budowy. Jazda przez nią to koszmar, a przecież jest to jedna z najbardziej zatłoczonych dróg w Zielonej Górze.

Do tej pory został ściągnięty asfalt po jednej stronie jezdni. Chodniki zostały usunięte, a przystanek został przeniesiony na ulicę Chopina. Przebudowywane są także studzienki kanalizacyjne.

Pomimo objazdów, wielu kierowców decyduje się na jazdę ulicą Westerplatte, przez co tworzą się tam korki. To nie jedyny problem tego remontu – kolejnym jest to, że do zakończenia przebudowy, utrudnienia występują też na ulicach: Kazimierza Wielkiego, Jana Keplera, Fryderyka Chopina, Dworcowej czy Ułańskiej.

Inwestycja na ulicy Bohaterów Westerplatte pochłonie prawie 12 mln złotych, z czego 3 mln zł to dofinansowanie z budżetu państwa. Jej zakończenie przewidywane jest na połowę grudnia tego roku.

Tekst, zdjęcia i wideo: Mateusz Małecki, Maciej Szlufik

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: