ZIELONA GÓRA:

Co z projektem konsultacji społecznych dla Zielonej Góry?

Miejscy społecznicy przypominają prezydentowi o projekcie nowego regulaminu konsultacji społecznych. W maju 2017 roku Janusz Kubicki otrzymał dokument z rąk społeczników. W listopadzie Grupa ds. Regulaminu Konsultacji Społecznych zapytała o postęp prac nad projektem. Dotychczas nie otrzymała odpowiedzi.

Nad zmianami reguł konsultacji społecznych pracowali przedstawiciele środowisk społecznych, urzędnicy i mieszkańcy. W tym celu zorganizowano warsztaty „Konsultacje z zasadami”. Celem było opracowanie takiego regulaminu, który będzie integrował tzw. starą i nową Zieloną Górę. Od czasu połączenia miasta z gminą miasto nie miało bowiem aktualnego programu konsultacji.

Jak uważa Barbara Marcinów z Ruchu Miejskiego Obywatele Zielonej Góry, brak programu konsultacji uniemożliwia też prowadzenie rewitalizacji i kolejnych edycji budżetu obywatelskiego w mieście.

W piśmie skierowanym do prezydenta Kubickiego czytamy: Przedstawicielka Grupy (ds. Regulaminu Konsultacji Społecznych – przyp.red.) kontaktowała się latem z Urzędem Miasta (…) i została pokierowana do pani Ewy Trzcińskiej, Sekretarz Miasta. Pani Trzcińska poinformowała, że urząd sprawdza projekt regulaminu i skontaktuje się z grupą w najbliższym czasie, co jednak nie nastąpiło. Sekretarz miasta zwróciła też uwagę, że regulamin należałoby uchwalić na koniec 2017 r. lub na początku 2018 r., by w budżecie miasta pojawiły się fundusze na ewentualne działania konsultacyjne.

Następnym etapem wprowadzenia nowego regulaminu miały być rozmowy z mieszkańcami, a potem – głosowanie rady miasta.

Pismo w sprawie projektu konsultacji społecznych dla Zielonej Góry znajduje się poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00