LUBUSKIE:WINOBRANIEZIELONA GÓRA:

Poznajemy bliżej winiarskie serce regionu – Lubuskie Centrum Winiarstwa [WINOBRANIE 2020]

Winiarstwo w województwie lubuskim przeżywa odrodzenie i jest doceniane także za granicą – przekonuje Joanna Malon, dyrektor strategii marki Lubuskie. Aby dowiedzieć się więcej o historycznej i współczesnej uprawie winnych krzewów, warto odwiedzić Lubuskie Centrum Winiarstwa.

Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze jest żywym muzeum wina. Mieści się przy 30-hektarowej winnicy samorządowej, największej tego typu w Polsce. Zajmuje się działalnością promocyjną i edukacyjną.

Warsztaty i wszystkie nasze działania są zgodne z rokiem na winnicy. Wszystko to, co dzieje się na winnicy, ma pewne odzwierciedlenie w programie tych warsztatów. Staramy się przygotowywać amatorów, korzystając z wiedzy naszych winiarzy. Wielu z nich jest dzisiaj świetnymi ekspertami w tej dziedzinie. Mają nawet swoje zajęcia w Polsce, nie tylko w regionie lubuskim.

Lubuscy winiarze biorą także udział w pojedynkach. Podczas nich nie leje się jednak krew, ale napoje z naszych winnic, które rywalizują z produktami z innych krajów, np. z Hiszpanii.

Hiszpanie byli zdumieni jakością naszego wina, byli zaskoczeni, że jakiś region północny, dla nich zimny, kojarzący się zupełnie z innym klimatem, ma wina, które można podawać bez żadnego kompleksu na europejskich i światowych stołach.

Całą rozmowę z Joanną Malon znajdziecie na Facebooku Radia Index. W niej m.in. o Lubuskim Miodobraniu, którego gospodarzem jest centrum winiarstwa w Zaborze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: