LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Powstanie trzeci punkt drive thru!

Kolejny punkt wymazowy w Zielonej Górze ma się pojawić jeszcze w tym tygodniu. Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi obecnie rozmowy na temat jego lokalizacji. Prawdopodobnie będą to okolice alei Zjednoczenia. Identyczna jednostka powstanie także w Sulechowie.

Utworzenie dwóch kolejnych punktów poboru wymazów w kierunku Covid-19 ma związek z trzecią falą zakażeń. Przypomnijmy –  od dziś województwo lubuskie znalazło się na czarnej liście regionów z dodatkowymi obostrzeniami. Decyzja o utworzeniu nowych jednostek wymazowych była więc nieunikniona.

Pracujemy nad tym, że by ta dostępność była coraz większa. Już od dwóch tygodni rozmawiamy z podmiotami, które organizują punkty drive thru. Z tymi dotychczasowymi, żeby rozszerzali swoją dostępność, poprzez zwiększenie godzin w ramach dostępnych harmonogramów. 

Zanim jednak wybierzemy się do punktu wymazowego, czeka nas wizyta u lekarza rodzinnego.

Lekarz rodzinny zaznacza stosowną informację w systemie. Pacjent może już wtedy jechać do dowolnego punktu drive thru. Zostanie odnaleziony w systemie, na miejscu trzeba wypełnić krótką informację. I odbywa się pobieranie wymazu, które jest dla pacjenta bezpłatne. 

Dodajmy, że  w Zielonej Górze działają już dwa punkty wymazowe. Jeden znajduje się za halą CRS przy ulicy Sulechowskiej. Drugi zlokalizowany jest na pętli autobusowej przy ulicy Wrocławskiej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00