LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Powstanie trzeci punkt drive thru!

Kolejny punkt wymazowy w Zielonej Górze ma się pojawić jeszcze w tym tygodniu. Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi obecnie rozmowy na temat jego lokalizacji. Prawdopodobnie będą to okolice alei Zjednoczenia. Identyczna jednostka powstanie także w Sulechowie.

Utworzenie dwóch kolejnych punktów poboru wymazów w kierunku Covid-19 ma związek z trzecią falą zakażeń. Przypomnijmy –  od dziś województwo lubuskie znalazło się na czarnej liście regionów z dodatkowymi obostrzeniami. Decyzja o utworzeniu nowych jednostek wymazowych była więc nieunikniona.

Pracujemy nad tym, że by ta dostępność była coraz większa. Już od dwóch tygodni rozmawiamy z podmiotami, które organizują punkty drive thru. Z tymi dotychczasowymi, żeby rozszerzali swoją dostępność, poprzez zwiększenie godzin w ramach dostępnych harmonogramów. 

Zanim jednak wybierzemy się do punktu wymazowego, czeka nas wizyta u lekarza rodzinnego.

Lekarz rodzinny zaznacza stosowną informację w systemie. Pacjent może już wtedy jechać do dowolnego punktu drive thru. Zostanie odnaleziony w systemie, na miejscu trzeba wypełnić krótką informację. I odbywa się pobieranie wymazu, które jest dla pacjenta bezpłatne. 

Dodajmy, że  w Zielonej Górze działają już dwa punkty wymazowe. Jeden znajduje się za halą CRS przy ulicy Sulechowskiej. Drugi zlokalizowany jest na pętli autobusowej przy ulicy Wrocławskiej.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: