ZIELONA GÓRA:

Pomocnik w świątecznej odsłonie – na święta możecie dorzucić coś więcej

Jedna kartka i wiele próśb – na zielonogórskim Pomocniku możemy znaleźć listy najbardziej potrzebnych przedmiotów osobom bezdomnym. Święta o krok i może warto na chwilę zatrzymać się przy instalacji, przeczytać listy i coś wrzucić do szafek.

Pomocnik funkcjonuje w Zielonej Górze od 2015 roku. Inicjatorami jego powstania są Młodzi Lokalni, którzy w młodym wieku zdają sobie sprawę z tego, że bezdomni są obok nas i mijamy ich na co dzień. Zdecydowali się pomóc. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia przypominają, że każdy może wesprzeć potrzebujących.

Natalia Majka koordynatorka Pomocnika

– mówiła Natalia Majka koordynatorka Pomocnika. Listy zmieniane są co miesiąc, tak aby każdy bezdomny mógł otrzymać coś dla siebie. Dodatkowo często w noclegowni dzielą się tym, co znaleźli w swojej szafce. Co na to mieszkańcy? Niektórzy nadal nie rozumieją, że istnieją bezdomni ze względu na życiowe błędy i los, a niekoniecznie uzależnienie.

Natalia Majka koordynatorka Pomocnika

Pomocnik ma swoją stronę na facebooku. Zamieszczane są tam informacje o akcji oraz zdjęcia kartek wywieszanych przez bezdomnych.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00