ZIELONA GÓRA:

Policjanci wyjdą na ulicę w ramach akcji „Znicz”

Zbliża się Święto Zmarłych i wzmożony czas odwiedzania grobów i wizyt na cmentarzach. To również okres kradzieży zniczy, kwiatów i kieszonkowców w autobusach i na drogach.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze zapowiedziała coroczną akcję “Znicz” i wzmożone działania wielu służb. Policjanci znajda się przede wszystkim przy cmentarzu, ale również na ulicach Zielonej Góry i drogach powiatowych. Według informacji KMP – W ciągu tych kilku dni kilkudziesięciu policjantów ruchu drogowego, służb prewencyjnych i kryminalnych będzie czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich osób odwiedzających groby najbliższych.

Od piątku 28 października zielonogórska drogówka będzie zwracała większą uwagę na ruch drogowy w mieście. W przypadku zbyt natężonej ilości aut, będą oni kierować ruchem. Oczywiście nie zabraknie pomiarów prędkości i kontroli trzeźwości. Kolejnym zabezpieczeniem będą wideorejestratory, nieoznakowane radiowozy i policjanci na motocyklach. Na cmentarzu nie zabraknie funkcjonariuszy po cywilnemu, którzy będą reagować w przypadku zakłócania porządku.

KMP ostrzega również przed kieszonkowcami i radzi, aby na cmentarze nie zabierać wartościowych przedmiotów oraz dużych kwot pieniężnych. Wszelkie wartościowe rzeczy trzymać przy sobie i nie spuszczać ich ze wzroku.

Wszystkich Świętych namiesza przy cmentarzu

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: