ZIELONA GÓRA:

Policja pomaga bezdomnym

Policjanci sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni m.in. węzły ciepłownicze, zsypy na śmieci, ogródki działkowe czy klatki schodowe. Policjanci będą sprawdzać też wszystkie sygnały od mieszkańców i aby zapewnić schronienie będą odwozić bezdomnych do noclegowni czy do izby wytrzeźwień. – Zdarza się też, że dzieje się to wbrew woli samych zainteresowanych, ale w tym przypadku ratowanie życia i zdrowia jest dla policjantów sprawą nadrzędną – tłumaczy Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.
 
W ubiegłym roku większość skutecznych interwencji była możliwa dzięki sygnałom od zielonogórzan, którzy bardzo szybko reagowali widząc nietrzeźwych, bezdomnych lub inne osoby potrzebujące pomocy.
Niestety niskie temperatury mają się utrzymać przez kilka najbliższych dni, dlatego prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać czy też nie mają schronienia.
 
W Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego uruchomiono bezpłatną infolinię: 0 800 109 160, gdzie osoby bezdomne i potrzebujące pomocy mogą uzyskać informacje o miejscach noclegowych oraz punktach wydawania posiłków i odzieży.
 
Pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących!
 

Autor: Radio Index

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00