WAŻNEZIELONA GÓRA:

Policja podsumowuje długi weekend: Było bezpiecznie

Za nami Dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, początek listopada minął więc pod znakiem akcji “Znicz”. Oznacza to, że na zielonogórskich ulicach pojawiło się znaczenie więcej nie tylko kierowców i pieszych, ale także patroli policji. Każdego dnia nad bezpieczeństwem zielonogórzan czuwało kilkudziesięciu mundurowych ruchu drogowego. 

W akcji wzięli udział także policjanci służb patrolowych i kryminalnych. Jak mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska – pierwsze dni listopada można uznać za bezpieczne.

Nie doszło do żadnego wypadku drogowego. I to zarówno na drogach miasta, jak i naszego powiatu. Były jednak 24 niegroźne kolizje. Zatrzymane zostały także osoby, które wsiadły za kierownicę po alkoholu. Było ich 3. Policjanci wykryli w sumie 120 wykroczeń. 

W ramach działań zatrzymanych zostało 10 dowodów rejestracyjnych oraz 5 praw jazdy, w tym jedno za nadmierną prędkość.

Sporo było policjantów na drogach, więc może studziło to zapał kierowców. Byli również policjanci po cywilnemu. Może ta świadomość wyeliminowała kieszonkowców. Póki co nie mamy zgłoszeń o tym, żeby kogoś okradziono na cmentarzu. Miejmy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma. 

Przypomnijmy, że akcja “Znicz” potrwa do jutra.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00