ZIELONA GÓRA:

Pojawiła się lista zweryfikowanych zadań do Budżetu Obywatelskiego 2020

Ukazała się lista zadań, które przeszły weryfikację w budżecie obywatelskim na 2020 rok. Urząd miasta podał rezultaty pracy komisji dla 61 wniosków z tzw. starej Zielonej Góry i 21 z dzielnicy Nowe Miasto.

Niektóre z zadań są ze sobą połączone. Jest to np. posadzenie krzewów winnej latorośli i roślin ozdobnych oraz zamontowanie poręczy wzdłuż schodów na ulicy Lubuskiej. W jedno komisja połączyła też zadania pod nazwą “Zielonogórskie Łąki Kwietne” oraz “Kwietne łąki Zielona Góra dla pszczół i owadów zapylających”.

Pozytywną weryfikację w budżecie obywatelskim przeszedł m.in. pomysł budowy parku do ćwiczeń street workout w pobliżu skrzyżowania ulic Wyszyńskiego i Słowackiej. Z dzielnicy Nowe Miasto zakwalifikował się m.in. projekt “Dokończenie Centrum Rekreacyjno-Kulturowego w Jeleniowie” i “Ekrany akustyczne dla Rodzinnych Ogródków Działkowych” w Przylepie.

Urząd miasta poinformował również, które projekty zostały odrzucone. Wiele z nich nie spełniało wymogów formalnych, np. nie miało odpowiedniej liczby podpisów poparcia (50 dla zadań ze starej Zielonej Góry i 15 z dzielnicy Nowe Miasto). Negatywnie rozpatrzonym wnioskiem jest np. postawienie zadaszonego przystanku autobusowego przy ulicy Nowojędrzychowskiej i budowa pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Pełna lista projektów jest dostępna poniżej.

Download (PDF, 266KB)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00