LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Po pierwsze profilaktyka! Ruszają „Kawiarenki Zdrowia”

Na pierwszy ogień dwie lubuskie stolice, a później kolejne miasta naszego regionu. Lubuskie lecznice zapraszają w marcu do tzw. Kawiarenek Zdrowia. Te będą weekendowe badania i porady zdrowotne w ramach Białych Sobót i Białych Niedziel.

Do skorzystania z weekendowych porad dotyczących zdrowia zachęca Grzegorz Potęga, członek zarządu województwa lubuskiego.

Zazwyczaj jednak spotykamy się gabinetach, a może przy tej przysłowiowej kawie, herbacie łatwiej będzie dzielić się spostrzeżeniami na temat stanu swojego zdrowia. Liczymy, że młodzi lubuszanie będą zapraszać swoich rodziców, babcie, dziadków czy też ciocie.

Na początek, 2 marca biała sobota w Szpitalu Uniwersyteckim. O szczegółach mówi Sebastian Ciemnoczołowski, główny specjalista ds. rozwoju zielonogórskiej lecznicy.

Badania będą realizowane w poradniach przy ul. Podgórnej. Przede wszystkim badania urologiczne, poza tym diabetolog, nefrolog, pulmonolog oraz badania kardiologiczne. Wszystkie te badania będą w godz. 10:00-14:00.

Ponadto przed szpitalem w Zielonej Górze staną dwa busy. W jednym będą prowadzone badania dermatoskopowe, a w drugim będzie poradnia stomatologiczna. Rejestracja jest prowadzona telefonicznie, pod numerem: 68 32 96 204.

3 marca biała niedziela odbędzie się w Gorzowie, a następne porady będą odbywać się w szpitalach kolejno: w Krośnie Odrzańskim, Nowej Soli, Słubicach, Sulechowie, Świebodzinie i w Żarach.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00