ZIELONA GÓRA:

Platforma schodzi… pod ziemię

– Studium transportowe dla Zielonej Góry jest niezbędne – uważają radni Platformy Obywatelskiej. W mieście niebawem sporo się zmieni za sprawą inwestycji komunikacyjnych, a studium ma pokazać rozwiązania, które w Zielonej Górze należałoby wdrożyć.

Przedstawiciele klubu radnych PO mają swoje pomysły. Na plan pierwszy wysuwa się tunel, który skomunikowałby Wzgórze Winne z Galerią Focus Mall.

Obliczenie diagnozy w studium komunikacyjnym mogłoby wskazać na takie rozwiązania. Np. przejście podziemne jest od projektowanej w przyszłości galerii na Boh. Westerplatte, bo tam w planie zagospodarowania jest taki pomysł. Czy udrożnienie tego ciągu komunikacyjnego od Wzgórza Winnego. Ono będzie po rewitalizacji i będzie otwarte dla turystów, a przecież rozbudowany będzie także Focus. Czy w tym miejscu nie zaprojektować przejścia podziemnego czy kładki? Te rzeczy wyjdą dopiero w obliczeniach przy studium transportowym i w mojej ocenie należy to wykonać.Marcin Pabierowski, radny PO

Zmiany w strukturze komunikacyjnej skrojone pod pieszych to nie wszystko. Radni PO proponują dodatkowe prawoskręty, udrożnienie osiedlowych uliczek, poszerzenie ulic Wrocławskiej i Szosy Kisielińskiej, a także drogi na Chynów. Pojawia się również wykorzystanie transportu kolejowego, który mógłby skomunikować osiedle Leśne ze strefą przemysłową w Nowym Kisielinie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X