ZIELONA GÓRA:

Plantacja marihuany

Zielonogórscy policjanci przy udziale grupy realizacyjnej straży granicznej zlikwidowali 3 plantacje marihuany. Dwie z nich znajdowały się w Nowej Soli, a jedna w miejscowości powiatu żagańskiego.

W sumie policjanci zabezpieczyli prawie 1400 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium wzrostu, a także ponad 130 sztuk łodyg gotowych do przetworzenia i wprowadzenia do obrotu w celach handlowych. Wartość zabezpieczonych roślin ze zlikwidowanych plantacji to ok. 1,5 mln zł. Ponadto na posesji gdzie znajdowała się jedna z plantacji policjanci ujawnili pieniądze w różnych walutach m.in. ponad 7 tys. dolarów w banknotach studolarowych, prawie 1000 Euro i ponad 10 tys. zł. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że pieniądze mogą być fałszywe. Policjanci zabezpieczyli również urządzenia wspomagające hodowlę konopii.

Zatrzymano 6 obywateli Wietnamu.
Pięciu z nich zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. W stosunku do 2 zatrzymanych mężczyzn zostanie wszczęta procedura administracyjna związana z wydaleniem ich z terytorium RP, ponieważ przebywali w Polsce nielegalnie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli. Za uprawę konopi indyjskich w znacznych ilościach według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Autor: KMP ZG

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00