ZIELONA GÓRA:

Na plac Powstańców Wielkopolskich wróci fontanna. Będzie też amfiteatr

Umowa na rewitalizację placu Powstańców Wielkopolskich podpisana. Wczoraj prezydent Zielonej Góry ujawnił, że w jej ramach powstaną dwie fontanny i amfiteatr. Inwestycją zajmie się katowicka spółka Polskie Surowce Skalne.

Obie fontanny staną przy filharmonii. Jedna z nich ma służyć także jako element letniej sceny.

W ramach tego zadania zostaną wybudowane dwie fontanny. Jedna służąca ewentualnie po wyłączeniu jako podium dla dyrygenta, a na co dzień funkcjonująca. Chodzi nam również o to, aby powstał tam amfiteatr na 300 miejsc. Teraz mieliście pewnie Państwo okazję uczestniczyć w koncertach związanych z obchodami dnia województwa. Mam nadzieję, że kolejne będą na zrewitalizowanym placu. Janusz Kubicki

Wykonawca inwestycji – Polskie Surowce Skalne – to spółka, która specjalizuje się w obróbce granitu. Lokalnie odpowiada za rewitalizację rynku w Trzebielu. Przy wykonaniu prac w Zielonej Górze zamierza współpracować z jedną z miejskich firm projektowych.

Mamy tu formę „zaprojektuj i wybuduj”, więc chcemy zawrzeć umowę na realizację z firmą projektową z Zielonej Góry, żeby nie było żadnych przeciwwskazań. Myślę, że tak będzie najłatwiej. Zaplecze sprzętowe i kadrowe mamy wystarczające, by ten kontrakt zrealizować.Emil Gazda, dyrektor spółki Polskie Surowce Skalne

Prace będą obejmować również budowę cokołu pod przyszły pomnik świętego Urbana, zagospodarowanie terenu wokół pomnika dobosza oraz zewnętrzne oświetlenie kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Pojawią się także ławki i trawnik.

Projekt zostanie wykonany do października, natomiast inwestycja – do kwietnia 2018 r. Nadzór nad nią będzie sprawował konserwator zabytków. Koszt zadania to prawie 4 miliony 100 tysięcy złotych.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: