ZIELONA GÓRA:

PiS o Zielonym Ładzie: Skutki ponosimy wszyscy

Dobry i potrzebny, czy zupełnie niepotrzebny? W kraju trwa polityczna batalia o “Zielony Ład”. Debata przenosi się również do naszego miasta.

W poniedziałek o regulacjach prawnych w jego ramach mówili politycy Koalicji Obywatelskiej. Dziś z dziennikarzami podczas briefingu prasowego spotkali się działacze Prawa i Sprawiedliwości. Europosłanka Elżbieta Rafalska zwracała uwagę, że koszty ponosi przeciętny Kowalski.

Skutki tej kosztownej zmiany, bardzo wysokie koszty, zaczynają ponosić Polacy i mieszańców krajów członkowskich. To nie jest tak, że Zielony Ład to jeden wielki akt prawny. Na to składa się wiele dyrektyw i każda odnosi się do kwestii osiągnięcia celu klimatycznego. 

Nie zabrakło odniesień do słów polityków Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, partia rządząca zarzuca PiS-owi chęć opuszczenia struktur unijnych. – To nieprawda – dodawał poseł PiS-u Jerzy Materna.

Zarzuca nam się, że chcemy wyjść z Unii Europejskiej. Nie, jesteśmy za unią, bo przez dwadzieścia nasz kraj zmienił oblicze, a osiem ostatnich lat pokazało, że jesteśmy silnym krajem.  

Sprawy związane z Zielonym Ładem i rolę Unii Europejskiej mogą być przedmiotem trwającej kampanii przed wyborami do europarlamentu. Mówi radny zielonogórski Grzegorz Maćkowiak.

Mówiono, że mamy rozwijać piece gazowe, a dziś mówi się, że mamy je wymienić i ponosić odpowiednie koszty. Musimy wysłać tam, do parlamentu wiarygodnych ludzi i zatrzymać zielony ład, a właściwie “czerwony nieład”. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.

 

 

 

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00