PIŁKA NOŻNA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Od selekcjonera do szkolenia młodzieży

W sobotę kolejny mecz w trzeciej lidze naszej Lechii. Zielonogórzanie zagrają na wyjeździe z LKS-em Goczałkowice Zdrój. Lechia ma dobrą passę, wygrywa mecz za meczem i pewnie nie będzie się chciała zatrzymać podczas najbliższego spotkania.

Takiego zdania jest też Maciej Murawski. Prezes Lechii był gościem programu „Piłkarska Zielona Góra” i podsumował wcześniejsze mecze.

Zaczęliśmy źle, w pierwszych meczach trener dał szansę kilku bardzo młodym zawodnikom. Były też kontuzje. Teraz wygrywamy i gra jest zadowalająca. Mam nadzieję, że będzie coraz lepsza i ten zespół będzie grał coraz atrakcyjniej w piłkę. Kibice muszą mieć z tego “fun”.

Murawskiego zapytaliśmy również o wybór selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Nowym został Michał Probierz. Co na to sternik Lechii?

Nie postawiłbym na Michała. Z polskich trenerów brałbym pod uwagę Marka Papszuna, ewentualnie Maćka Skorżę. To są trenerzy, którzy teraz najbardziej zasługiwali z Polaków. Myślę, że teraz czas na Polaka. Po Santosie znowu jesteśmy zrażeni do obcej myśli.

O tym dużym i tym zielonogórskim futbolu w programie „Piłkarska Zielona Góra” w rozmowie z Maciejem Murawskim. Audycja w dużej części poświęcona dzisiaj zagadnieniu szkolenia młodzieży w naszym regionie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00