PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Piłkarska Zielona Góra: Awans reprezentacji, słaby start Lechii na wiosnę

2 punkty w trzech wiosennych meczach zgromadziła w III lidze Lechia Zielona Góra. O dotychczasowej postawie ekipy Andrzeja Sawickiego rozmawialiśmy w dziennikarskim gronie z Andrzejem Flügelem i Kamilem Babiarczukiem.

Obaj są rozczarowani dotychczasową postawą zielonogórzan. Lechia ma tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Ja się zaczynam bać, co będzie dalej. Nie chcę krakać, ale gdyby Lechia miała spaść to będzie tragedia. Druga drużyna nawet jak się utrzyma nie będzie mogła grać w IV lidze. Cały projekt się posypie.
Jestem daleki od takiego czarnowidztwa, ale spojrzałem sobie na terminarz i niemal wszystkie mecze z drużynami z miejsc 10-18 mamy na wyjeździe. Z drugiej strony słychać opinie, że temu zespołowi lepiej gra się poza domem.

Lechia przed tygodniem tylko zremisowała z Piastem Żmigród 3:3, z którym prowadziła już 3:1. Problem zauważalny jest zwłaszcza w sferze mentalnej.

1 kwietnia chcę powiedzieć, że Lechia się utrzyma w III lidze i biorę za te słowa odpowiedzialność.
Jeżeli się nic się nie zmieni, to będę bardzo zaniepokojony.

A najbliższy mecz miał się odbyć jutro z Gwarkiem Tarnowskie Góry na wyjeździe. Rywal w trzech wiosennych meczach zgromadził 5 punktów. Spotkanie jednak zostało odwołane z… powodu opadów śniegu w Tarnowskich Górach. Nowy termin to 20 kwietnia.

Plan pozostałych gier poniżej:

sobota

18. kolejka Jako klasy okręgowej, Chynowianka – Moczynianka Moczyń 16:00

16. kolejka Keeza Klasy A, Drzonkowianka Racula – Relaks Grabice 16:00; Piast Parkovia Trzebiechów – Ikar Zawada 15:00; Czarni Rudno – Sparta Łężyca 15:00

niedziela

21. kolejka Jako IV ligi, Lechia II Zielona Góra – Syrena Zbąszynek 12:00;

18. kolejka Jako klasy okręgowej, Tęcza Krosno Odrzańskie – Zorza Ochla 16:00

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00