ZIELONA GÓRA:

Pierwszy weekend Winobraniowy za nami. Czy było bezpiecznie?

Aura w Zielonej Górze sprzyja ogólnemu rozluźnieniu i dobrej zabawie. Jednak trzeba pamiętać o tym, że w tłumie nie brakuje złodziei czyhających na okazję.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze ostrzega wszystkich uczestników Winobrania przed kieszonkowcami. W sobotę funkcjonariusze dostali pierwsze zgłoszenia dotyczące kradzieży portfeli. Obie poszkodowane kobiety nie potrafiły określić kiedy, ani w jaki sposób doszło do zdarzenia.

Zatłoczony deptak jest idealnym miejscem dla kieszonkowców, którzy szukają rozkojarzonych turystów i mieszkańców miasta. Warto pamiętać, że najczęściej to okazja czyni złodzieja. Portfele, telefony, czy saszetki powinniśmy trzymać blisko ciała, a najlepiej nie pokazywać ich w miejscach publicznych.

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech sprawców, którzy dopuścili się uszkodzenia ciała i zniszczenia mienia. Ponadto mundurowi nałożyli 30 mandatów karnych na łączną kwotę prawie 4 tys. zł. W sumie funkcjonariusze przeprowadzili 83 interwencje, wylegitymowali 168 osób, a dziewięć trafiło do izby wytrzeźwień.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00
X