SPORT:ZIELONA GÓRA:

Pechowy piątek 13-go? Na pewno nie dla bilardzistów!

– Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok! – mówili uczestnicy Akademickich Mistrzostw Radia Index w bilard, które w piątek, 13-go października odbyły się w Number One Club.

Ci, co wzięli kije w swoje ręce niepowodzeń nie zganiali na pechową datę. Krystian Machalica, przedstawiciel naszego radia zdradził nam, że nie wbił ŻADNEJ! bili. Ale bawił się świetnie.

– Zająłem bardzo mocną czwartą pozycję w grupie! A rywali miałem bardzo silnych! Nie miałem swojego dnia – mówił Krystian Machalica.

Przyszła tylko popatrzeć, a została na dłużej, zapisała się na listę turniejową i nawet, nieco szczęśliwie urwała frejma jednemu z faworytów i późniejszemu zwycięzcy Bartkowi Migdałkowi. Nasza redakcyjna koleżanka Gosia Bugaj, choć do fazy pucharowej nie awansowała po zakończeniu swoich zmagań pękała z dumy!

 – Jakieś 10 lat temu grałam może ze trzy razy w życiu. Przeważnie moje doświadczenia z bilą były takie, że one znajdowały się poza stołem!  – Gosia Bugaj

W Akademickich Mistrzostwach Radia Index wzięło udział szesnastu uczestników. W tym gronie byli totalni amatorzy, ale również medaliści mistrzostw Polski w bilarda i snookera jak Bartek Migdałek czy Mateusz Baranowski.

– Miały być szybkie mecze po 2:0, a każdy walczy. Nawet ci lepsi zawodnicy nie mieli tak łatwo. Profesjonalista z amatorem to zawsze jest ciekawy mecz  – stwierdził Patryk Kułakowski z Number One Club.

Z radiowców do fazy pucharowej dotarł “Indeksowicz na uchodźstwie” Maciej Skorżepo, który sam nie dowierzał swojemu szczęściu.

– Nie grałem od bardzo dawna, chyba ze dwa lata zejdzie. Przeciwnicy, na których trafiałem byli technicznie dużo lepsi ode mnie, nie wiem jak część z nich pokonałem – Maciej Skorżepo.

Turnieje mają to do siebie, że lubią niespodzianki, a także to, że faworyci czasami wpadają na siebie wcześniej niż w finale. Mateusz Baranowski wpadł na Bartka Migdałka w półfinale i przegrał 0:3.

– Graliśmy na krótkim wymiarze meczu. Popełniłem jeden błąd, a później to już bardziej oglądałem jak grał – mówił ze śmiechem Mateusz Baranowski, aktualny mistrz Polski w snookera.

W finale Bartek Migdałek zmierzył się z Robertem Kozłowskim i tam zobaczyliśmy, jak kosztowny może być jeden, nawet najdrobniejszy błąd. Panowie zabrali nas na bilardową ucztę, którą 4:2 wygrał Migdałek. Trzecie miejsce dla Bartosza Hanca.

– Turniej naprawdę super sprawa. Przyszli nie tylko gracze, ale także początkujący. Uważam, że zmagania stały na wysokim poziomie. Widziałem dużo ciekawych zagrań nawet u nowych zawodników – Bartek Migdałek.

– To świetna inicjatywa, która umożliwiła pokazanie tego sportu wielu nowym ludziom – dodał Robert Kozłowski.

Tak wyglądało finałowe starcie!

Pełne wyniki z zawodów znajdziecie tutaj. Poniżej zdjęcia Akademickich Mistrzostw Radia Index!

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00