ZIELONA GÓRA:

Oszustwa „na koronawirusa”. Policja ostrzega i prosi o czujność

W czasie zagrożenia koronawirusem policja pracuje normalnie. Nadal są organizowane patrole prewencji czy ruchu drogowego. Dodatkowe zadania funkcjonariuszy to przede wszystkim kontakt z osobami w kwarantannie. Nie jest to oczywiście kontakt w cztery oczy, ale telefoniczny.

Policjanci nie odwiedzają też nikogo w domach. Apelują więc, by uważać na oszustów.

Nie ma takiej możliwości, żeby ktokolwiek się powoływał na policjantów i próbował wchodzić do domów, próbował w jakikolwiek sposób zdobyć pieniądze. Oszuści mimo tego, że jest sytuacja, jaka jest, wciąż działają. Ostrzegamy państwa przed nimi, przed wszystkimi, którzy próbują wejść do naszych mieszkań. Jeżeli ktokolwiek próbuje wejść do państwa mieszkania, nie macie obowiązku go wpuszczać. A już na pewno musicie być ostrożni, jeżeli te osoby mają jakieś „niesamowite” oferty dla was, jeżeli oferują na przykład jakąś terapię na koronawirusa, bo i takie mamy informacje z Polski. To wszystko nieprawda.Małgorzata Barska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Pojawiły się także osoby przebrane w kombinezony, które oferują dezynfekcję mieszkań. Podają się za służby sanitarne. W rzeczywistości ich celem jest to, by okraść mieszkanie, do którego weszli.

Policyjnych interwencji jest teraz mniej, ale to nie oznacza, że funkcjonariusze mają wolne. Proszą więc, aby nie utrudniać im zadań.

Jeżeli ktokolwiek z państwa ma kontakt z patrolem policji, a jest taka sytuacja, że wrócił z zagranicy albo podejrzewa, że miał kontakt z osobą zarażoną lub że sam ma takie objawy – bardzo prosimy o to, żeby najpierw o tym powiedzieć policjantom. Nie narażajcie państwo policjantów, innych służb, swoich bliskich. To jest informacja, która powinna być udzielona pierwsza. Po to, żeby we właściwy sposób zareagować.Małgorzata Barska

Aby złożyć zawiadomienie o wykroczeniu czy przestępstwie, można to zrobić e-mailem. Z policją możemy też skontaktować się telefonicznie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X