ZIELONA GÓRA:

Ostatnie prace na wiadukcie na Batorego. Jak oceniamy inwestycję?

Na oddanie tego obiektu mieszkańcy czekają od miesięcy. Stary wiadukt na ulicy Batorego został zastąpiony nową konstrukcją, którą mogą się poruszać piesi. Wkrótce ma być dostępna także dla kierowców. Według zapowiedzi, remont zostanie zakończony w grudniu.

Celem zadania jest poprawa ruchu na samym wiadukcie, ale także na ulicy Batorego. Po stronie spółki PKP Polskie Linie Kolejowe prace zostały zakończone już wcześniej.

My już gruntownie przebudowaliśmy całą konstrukcję obiektu, także jego przyczółki. Wszystko po to, żeby przez najbliższe lata zapewnić pociągom dojeżdżającym do stacji Zielona Góra od strony Czerwieńska, sprawny i bezpieczny dojazd. Ale przy okazji tych prac pozytywne efekty odczują także mieszkańcy Zielonej Góry, przede wszystkim kierowcy. Zmodernizowany wiadukt jest szerszy niż dotychczasowy obiekt, co oznacza, że nie będzie już wąskiego gardła, które utrudniało minięcie się dwóch autobusów komunikacji miejskiej.Radosław Śledziński, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe

Trwa jeszcze budowa drogi pod wiaduktem. Pojawiły się chodniki, którymi będą mogli poruszać się piesi. Część zielonogórzan widzi już poprawę wyglądu budowli.

W przyszłym tygodniu na drodze pod wiaduktem zostanie położony asfalt. Trasa ma być gotowa przed świętami.

autorzy: Aleksandra Pietruszewska, Jerzy Jackowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: