ZIELONA GÓRA:

Ostatnie dni na składanie wniosków do BO. Pomogą w tym społecznicy

Niecałe dwa tygodnie pozostały na zgłaszanie zadań do budżetu obywatelskiego. Wiedzę o tym, jak wypełnić formularz, promować swój pomysł i zwiększyć szansę na zwycięstwo w głosowaniu, przekaże Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

OWES poprowadzi spotkanie informacyjno-warsztatowe dla osób, które dzięki budżetowi chcą np. zmienić coś w swojej okolicy. Organizatorzy doradzą m.in., jak poprawnie wypełnić wniosek.

Za pośrednictwem specjalnego formularza, który jest do znalezienia na stronie miasta Zielona Góra, należy opisać swój pomysł na zadanie do budżetu obywatelskiego. Należy również zawrzeć swoje dane kontaktowe i podpisać swój formularz. Można go zanieść bezpośrednio do urzędu miasta, ale też wysłać go mailowo na adres podany w formularzu. Ważne jest to, że musimy wysłać podpisany skan formularza, a nie wersję elektroniczną.Adam Szulczewski, animator Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej

Osoby, które zgłaszają zadania, muszą pamiętać też o podziale zadań i limitach finansowych. Koszt zadania ogólnomiejskiego nie może przekroczyć miliona złotych, a okręgowego – 200 tysięcy złotych. Przedstawiciele OWES pomogą w oszacowaniu kwoty.

Gościem spotkania będzie Barbara Marcinów. Przedstawicielka Ruchu Miejskiego Obywatele Zielonej Góry opowie o zadaniach „Dubaj w Zielonej Górze” – koszach na śmieci z motywami winiarskimi oraz „Sprytnych ławkach” z dostępem do internetu i ładowarkami. Wygrały one w poprzednim głosowaniu. Barbara Marcinów przedstawi również propozycje działań promocyjnych. Dotychczas pomogła wygrać ok. 10 zadaniom.

Warsztaty odbędą się jutro, 21 września o 17:30 w siedzibie OWES przy ulicy Dąbrowskiego 41D/3. Termin zgłaszania zadań do budżetu obywatelskiego mija 30 września. Poniżej całość rozmowy z Adamem Szulczewskim.

Adam Szulczewski

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00