ZIELONA GÓRA:

Ostatni raz w gimnazjum, pierwszy – w nowym Domu Harcerza!

Rok szkolny w Zielonej Górze zaczął się z rozmachem!

Około 17 tysięcy zielonogórskich uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny. Część z nich po raz pierwszy przekroczyła próg szkoły. Wśród „pierwszaków” mamy ponad 1400 uczniów szkół ponadpodstawowych i ponad 2000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Zielonogórskie gimnazja nie prowadziły już naboru, ponieważ w tym roku wygasną. Naukę kończy teraz ostatni rocznik gimnazjalistów. Placówki, które zostały przekształcone, trzeba było dostosować do zmian.

W tym roku w okresie wakacji Wydział Oświaty wydał milion 200 tysięcy złotych właśnie na modernizacje, remonty i bieżące naprawy. Po to, aby szkoły podstawowe, które przekształcały się z sześcioletnich w ośmioletnie, były jak najlepiej przygotowane. Czyli żeby miały pracownie, odpowiednio przystosowane toalety i inne pomieszczenia.Lidia Gryko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta

To rok wielkich zmian, co pokazała już miejska inauguracja roku szkolnego. Uroczystość odbyła się w nowo otwartym Domu Harcerza. Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji zmieniło swoją siedzibę po ponad 30 latach istnienia.

Chcieliśmy przez to pokazać, że oprócz tego, że uczniowie uczą się w szkołach, mają miejsce, gdzie mogą realizować swoje pasje. To miejsce nazywa się Dom Harcerza. Tak naprawdę na uroczystym otwarciu domu wszyscy dyrektorzy i nauczyciele mogli rozpoznać wszystkich swoich uczniów. Bo tutaj popołudniami przychodzą wszyscy. Ja czasami żałuję, że nie miałam takiego Domu Harcerza. Być może dzisiaj mogłabym malować albo śpiewać. Nie było takiej placówki w naszym mieście.Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry

Z nowej siedziby cieszą się oczywiście instruktorzy oraz podopieczni Domu Harcerza. Dzieci i młodzież mogą teraz w lepszych warunkach rozwijać swoje talenty. A liczba zajęć jeszcze się powiększy.

Będziemy oferować trochę więcej zajęć technicznych: z robotyką, młodego elektronika. Więcej szachów, więcej baletu. Poza stałymi zajęciami po południu będziemy organizować zajęcia w sobotę. Będziemy też realizować projekty dla przedszkoli i z nimi współpracować, rozwijać współpracę ze szpitalem, realizować więcej projektów unijnych. Będziemy mogli robić przedstawienia dla babć, dziadków, rodziców, zaprzyjaźnionych instytucji i szkół. Kinga Krutulska, dyrektor Młodzieżowego Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza”

W ostatnim roku szkolnym na zajęcia do Domu Harcerza uczęszczało ponad 1500 dzieci.

https://www.facebook.com/index96fm/posts/10161187209785657?__xts__%5B0%5D=68.ARCX8kYo8ar1WZNdn7kwA2IsRDnb7te9Ad6GepvGwd5DBSNoU_Kvm3FOA7cq-l1Oqv6hhBvgIZGNbkN7yY22f2r-oOYbeWTgq5dGQcLdV3jAnYinSPNsQI3ZDIdORDZ5pXvKWqQRM5hE8C3fwj-aqXxwJn91hs1mP8MKn5yvlRoNYIZE3LXwEk4&__tn__=-R

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00